© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Про це повідомила керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Хелен Фейрлемб, пише AgroPortal.
«Той факт, що за перше півріччя аграрних розписок було оформлено на більш ніж $100 млн, свідчить про те, що в них є потреба. Причому вони затребувані не тільки серед фермерів. З недавніх пір з ними стали працювати кооперативи, кредитні спілки. Команда IFC активно розробляє бізнес-моделі, які підтримують ці сектора», — сказала експерт.
Невеликі господарства мають велику потребу в аграрних розписках, тому що банки з ними менше працюють і тому у них менший доступ до фінансування. При цьому гостра потреба в кредитних ресурсах зберігається.
Особливістю першого півріччя є те, що вдалося істотно розширити список культур, з якими працюють аграрні розписки: якщо в минулому році це було приблизно 4 культури, в основному зернові і олійні, то зараз працюють з 20.
«Я б сказала, що попит на аграрні розписки спостерігається по всій Україні. Найбільший інтерес до них проявляють аграрії Вінницької області, де оформлено 90 розписок, а також Полтавській — 77 розписок і Харківській — 69 розписок. Це дуже гнучкий інструмент. З ним можуть працювати і трейдери, і дистриб’ютори, і постачальники дизпалива, добрив, насіння, і банки. Кожне господарство має свої особливості і свої потреби в ресурсах. Аграрні розписки враховують і цю обставину. Тому можна з упевненістю сказати, що вони затребувані скрізь і всіма», — додала вона.
ІЦ УАК за матеріалами agroinsider [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroinsider.com.ua/2018/07/30/perelik-kultur-pid-agrarni-rozpiski-zbilshivsya-do-20/