© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Індія розглядає можливість імпорту сочевиці, вирощеної на полях Хмельницької області.
Про це йшлося під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового та Надзвичайного і Повноважного Посола Індії в Україні Манодж Кумара Бхарті, повідомляє прес-служба ОДА.
Очільник області відмітив, що Хмельницька область є аграрною та лідером в Україні по виробництву сільськогосподарської продукції. Поряд з цим, відмітив голова адміністрації, існують певні проблеми в галузі переробки цієї продукції, оскільки багато продукції йде на експорт. Так, сьогодні область працює з Індією, є підприємства, які експортують в Індію продукцію, але є і ті, які імпортують з Індії. Імпорт товарів із Республіки Індія за січень-травень 2018 року склав 3,3 млн. дол., обсяги загального товарообігу за січень-травень 2018 року складають 3,8 млн. дол.
В свою чергу, пан Посол подякував керівництву області за зустріч та відзначив, що його найбільше цікавить сільськогосподарська галузь, а саме вирощування бобових культур. Пан Манодж Кумар Бхарті висловив пропозицію щодо вирощування бобових культури на полях, зокрема чечевиці, яка є дуже перспективною щодо експорту в Індію. Як зазначив пан Посол, Індія щороку імпортує бобових на 3 млрд. дол..і майже половина цього обсягу надходить з Канади. За його словами, Україна є перспективною для вирощування бобових культур як по якості землі так і по погодних умовах. Тому іноземні гості завітали на Хмельниччину, аби запропонувати вирощувати такі культури на теренах нашої області та експортувати їх в Індію.
Перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко запевнив, що область готова задовольнити потребу у вирощуванні бобових. За його словами, для цього в області є майже 1,2 млн га ріллі. Також посадовець зазначив, що наразі область має змогу постачати до Індії не тільки бобові культури, а й цукор, зерно кукурудзи, пшениці продовольчої тощо.
ІЦ УАК за матеріалами agravery [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://www.agravery.com/uk/posts/show/india-zacikavlena-v-importi-socevici-z-hmelniccini