© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
За попередніми підсумками 2017/18 МР, переробка ріпаку в Україні склала близько 140 тис. тонн, що на 12% поступається результату попереднього сезону.
«Показник став мінімальним за останні 5 сезонів, хоча потенціал переробки ріпаку був набагато вище з урахуванням збільшення пропозиції олійної практично вдвічі. Ріпак як і раніше вивозиться з України у вигляді сировини, а не продуктів переробки, зважаючи на високий попит з боку країн ЄС, Південної Азії, Близького Сходу. Це дає підтримку цінам, які, в свою чергу, стають неприйнятно високими для багатьох переробників і знижують маржинальність переробки», — пояснила аналітик олійного ринку Юлія Іваницька.
Експерт уточнила, що найбільшими гравцями в секторі переробки ріпаку в сезоні, що завершився стали компанії «Оліяр» (43% від загального обсягу переробки), Вінницький МЖК (24%), «Градоліт» (9%), «АДМ Іллічівськ» (7%) і «Захід-Агроінвест» (4%).
ІЦ УАК за матеріалами АПК-інформ [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.apk-inform.com/ru/news/1098949#.W03g0tIzbIX