© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Інвестиції у виробництво сорго є перспективним видом агробізнесу через ріст попиту на дану культуру на внутрішньому і зовнішньому ринках. Про це пише видання «ProConsulting».
В Україні сорго використовують передусім в тваринництві та спиртовій промисловості. Насіння цієї рослини містить багато поживних речовин і з нього можна готувати кормові суміші не гірші, аніж з кукурудзи, запевняють фахівці. А завдяки високій крахмальності, з однієї тонни сорго виходить 38-39 дал спирту, що перевищує його вихід з пшениці (35-36 дал) і приблизно відповідає виходу з кукурудзи (38-40 дал).
Сорго – успішна культура для експорту. Нині українці продають його до Італії, Іспанії та Ізраїлю. Не охоплені нині ринки найбільших споживачів сорго - Мексики, Нігерії, Китаю, Індії, США та Ефіопії. Це величезні густонаселені країни, здатні закупити все вироблене в Україні зерно.
За прогнозами, у найближчі роки у світі споживатимуть 64,6 мільйони тонн сорго, а його виробництво буде рости з щорічним темпом в 4%. В Україні ніша вирощування такої зернової ще вільна. Максимальний урожай цієї культури був в 2013 році - 354,4 тисячі тонн. У наступні два роки площі під сорго скорочувалися і аграрії, в умовах кризи, віддавали перевагу традиційним культурам.
Відродження посівів сорго почалося в 2016 році. Тоді аграрії засіяли під ним 75 тисяч гектарів землі.
ІЦ УАК за матеріалами agro-business [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/10892-vyroshchuvannia-sorho-bude-naibilsh-vrozhainym-v-pivdennykh-rehionakh-analityky.html