© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
За останні чотири роки експорт ягід з України зріс у 10 разів. Якщо раніше обсяги зовнішніх поставок сягали 3-4 тис. тонн, то торік вітчизняні підприємства експортували близько 30 тис. тонн. Про це розповіла Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України».
За її словами, експортується переважно малина, в той час як на внутрішньому ринку найбільше популярні полуниці.
«Полуниці багато у всьому світі, так склалося історично, — розповідає Кухтіна. — Вона росте практично скрізь. Якщо всього в світі вирощується 13 млн тонн ягід, то 9 млн тонн припадає на полуницю».
На другому місці після малини — експорт полуниці, на третьому – дикорослой чорниці.
«Переважно експортується заморожена ягода, — розповідає фахівець. — Це дуже ніжний продукт, він не доїде далеко в свіжому вигляді».
Є і відносно нові ягоди, наприклад, лохина. Але її Україна сама імпортує, зазначає Кухтіна. Закуповується лохина в Іспанії, Чилі. Натомість, наприклад, чилійці шукають в Україні журавлину. Вона, як і багато інших ягід, вважається суперфудом. Після обробки її продають на ринки США, Японії, Австралії, де сформувався надзвичайний попит.
Поки Україна експортує дикорослу журавлину. У такий ягоді набагато більше корисних речовин, ніж культивованій промислово.
Є попит і на українську черешню. Раніше урожай цієї ягоди активно продавався до Росії, фактично закриваючи потребу цього ринку. Зараз нашу черешню купує Білорусь, Молдова. Також цікавляться китайці — але їм потрібна жовта черешня, в той час, як, наприклад, Європа, любить темно-червоні сорти.
ІЦ УАК за матеріалами agroday [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroday.com.ua/2018/06/11/ukrayintsi-najbilshe-eksportuyut-malyny-a-yidyat-sunyts/