Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Рентабельність вирощування амаранту вдвічі вища, ніж у соняшника

Новини АПК [1]
05.06.2018

Рентабельність вирощування амаранту вдвічі вища, ніж у соняшника

05.06.2018

Все більше українських фермерів цікавляться амарантом. Рентабельність його вирощування доволі висока, а попит набагато перевищує існуючу пропозицію. Переробні підприємства вже зараз укладають угоди на викуп 100% майбутнього врожаю.

За середньої врожайності в 20 ц/га та ціни товарного насіння 25 тис. грн/т з гектара можна отримати від 50 тис. грн виручки. Органічний амарант купують ще дорожче — 35 тис. грн/т.

При цьому варто враховувати, що на практиці врожайність амаранту сягає 50 ц/га, і це не межа. Окрім насіння, є попит на олію, шліфовану крупу, борошно і навіть макуху із зародків. 

Амарант — посухостійка рослина і підходить для всіх регіонів України. Він є гарним попередником у сівозміні і покращує врожайність ґрунту. Проте виростити його вартує чимало зусиль.

Рослина боїться заморозків і сходить лише коли температура ґрунту сягне 12-14 градусів. До цього часу важко зберегти вологу в верхньому шарі ґрунту, особливо на півдні. Та й не завжди вдається якісно висіяти амарант: діаметр насіння складає всього 0,6-0,8 мм, а глибина висіву має становити 1-2 см.

Окрім того, рослина не любить кислих  та бідних ґрунтів. Зате на родючих його можна вирощувати без внесення добрив.

Зараз в Україні нараховується понад 30 виробників амаранту. Вирощують його на різній площі — від кількох гектарів до 150-ти (наприклад, на Закарпатті).

Зазначимо також, що переробка амаранту у світі давно стала високорентабельною галуззю. Лише на амарантовій олії заробляють $500 млн щороку. Олія використовується в фармацевтичній галузі та косметології. А шліфована амарантова крупа для багатьох стала продуктом повсякденного харчування.

ІЦ УАК за матеріалами superagronom [2]

 

 

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/rentabelnist-viroshchuvannya-amarantu-vdvichi-vishcha-nizh-u-sonyashnika

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://superagronom.com/news/4259-rentabelnist-viroschuvannya-amarantu-vdvichi-vischa-nij-u-sonyashnika