© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
«Хоча ми ментально, так і територіально далекі від неї, ми намагаємося сьогодні скоротити цей розрив, — сказав Ярмак. — Сьогодні навіть авіадоставка товарів туди коштує 2 $/кг. Якщо говорити про продукцію з доданою вартістю, наприклад, малину, чорницю, то порівняно з вартістю доставки сам продукт коштує набагато більше».
За оцінкою експерта FAO, найбільшими темпами український експорт зростає в країни ASEAN і в цілому в Азію. З точки зору сум реалізації топовим ринком залишається Євросоюз.
В Україні сьогодні надзвичайно низькі ціни і дуже висока конкуренція на аграрному ринку. Країна є нетто-експортером практично всіх видів сільськогосподарської продукції. Але й на світовому ринку дефіциту теж немає, підкреслює Ярмак.
“У нас є унікальна властивість, про яку рідко хто наважується говорити, — додає він. — Хоча Україна — найбільший у світі експортер соняшникової олії, ні на одній полиці в світі не знайдеш пляшку олії з написом Made in Ukraine. Тому що воно вивозиться танкерами і продається під іноземними брендами”.
Тому FAO допомагає українським аграріям переорієнтуватися на більш “смачні” сегменти – ягоди, мед. «Ми продаємо найкращий у світі мед за найнижчою у світі ціною, — аргументує Ярмак. — Тобто на тому ж самому обсязі, що ми вивозимо зараз, ми можемо заробити втричі більше».
Нагадаємо, як повідомляв експерт FAO раніше, в 2018 році Україна може потіснити Аргентину з другого місця в світі за обсягами чистого експорту меду, і попереду буде тільки Китай.
ІЦ УАК за матеріалами agroday [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroday.com.ua/2018/05/22/i-ne-zlypnetsya-ukrayina-mozhe-prodavaty-med-na-eksport-vtrychi-dorozhche/