© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Український мед відноситься до найдешевшої категорії.
Мед з низьким співвідношенням фруктози/глюкози (нижче 1,1) коштує найдешевше. Такий мед природно дуже швидко кристалізується. Його використовують в рівній мірі в трьох напрямках: в промисловому ринку; на споживчому ринку, але в якості дешевого доповнення для зменшення вартості сортового меду; або для виробництва крем-меду.
«Український соняшник, на жаль, відноситься саме до цієї категорії. Відповідно Україна, разом з Китаєм, Аргентиною, Індією та В'єтнамом забезпечують основну частку світового попиту на мед з низьким співвідношенням фруктози /глюкози», — йдеться в повідомленні.
Досить нова категорія, що динамічно розвивається — органічний мед. У всьому світі зараз існує тенденція до здорового харчування.
Існуюча пропозиція органічного меду повною мірою не задовольняє попит. Тож на цей мед існує стабільна і досить висока ціна.
Все ж, український мед має певні переваги, що дозволили створити можливість для зростання експорту:
· натуральність;
· досить нейтральний смак і колір, що дає можливість використовувати його в харчовій промисловості, або змішувати з іншими сортами меду для досягнення певних характеристик бленда;
· ціна;
· географічна близькість до основного ринку споживання (Європа).
Основною експортною перепоною є видова бідність (99% українського медозбору складає соняшник). Соняшниковий мед не відповідає потребам ринку.
ІЦ УАК за матеріалами kurkul [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://kurkul.com/news/11522-ukrayinskiy-med-viyavivsya-naydeshevshim-u-sviti