© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Про це повідомив в. о. міністра з питань аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
За його словами, в цілому на будівництво і реконструкцію комплексів для тварин в цьому році направлено 2,5 млрд грн.
«Передбачається дві форми компенсації: або 30% від вартості об'єкта, якщо будівництво здійснюється за власні кошти підприємства, або 25%, якщо будівництво здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів. І ці 25% дають нам можливість забезпечити вартість кредитних ресурсів за ефективною ставкою в районі 3% річних, що десь на рівні європейських норм», — зазначив Мартинюк.
Він додав, що в постанові про розподіл цієї держпідтримки можуть бути встановлені обмеження. Кожне підприємство, що побудувало новий об'єкт для утримання тварин, отримає компенсацію в розмірі 150 млн грн.
«Насправді в постанові про порядок використання коштів обмеження є, обмеження ці в 500 млн грн — вартість одного проекту. Відповідно, 30% від 500 млн грн — це приблизно 150, там, плюс мінус млн грн компенсації, яку підприємство може отримати за один реалізований проект», — повідомив Максим Мартинюк.
Нагадаємо, в 2018 році механізм розподілу дотацій був змінений. Держава відмовилася дотувати аграріїв за принципом хто більше платить податків, то більше отримує держпідтримки, оскільки в сфері тваринництва виявилося тільки два найбільших платника податків: компанії «Миронівський хлібопродукт» Косюка і «Укрлендфармінг» Бахматюка.
Замість квазіакумуляції ПДВ державну підтримку переорієнтували на розвиток тваринницьких комплексів. Зокрема, запропоновано часткову компенсацію погашення тіла кредиту 25% і 30% введених в експлуатацію тваринницьких комплексів.
ІЦ УАК за матеріалами unn [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://www.unn.com.ua/uk/news/1724950-v-o-ministra-apk-povidomiv-skilki-groshey-vidast-derzhava-za-odin-noviy-kompleks-dlya-tvarin