© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Україна має складнощі з продажем пшениці до Єгипту. Про це розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов в інтерв'ю glavcom.ua.
"Єгиптяни змінили якісні показники, за якими вони купують пшеницю. Якщо до цього вони купували пшеницю з протеїном 11,5 і ми досить успішно з ними торгували. То з нинішнього сезону купують пшеницю із протеїном 12,5. А у нас такої пшениці в Україні 15-20%, і ми надаємо перевагу тому, щоб залишати її всередині країни. Тому Україна і втрачає ринок Єгипту. І стає тут неконкурентоспроможною, наприклад, у порівнянні з Росією. Так що треба дати чіткий посил нашим виробникам: треба поліпшувати якість зерна", - сказав Микола Горбачьов.
Він нагадав: для того, щоб пшениця виросла із великим вмістом клейковини, потрібна велика сума вегетативних температур.
"Іншими словами, потрібно, щоб було більше сонячних днів, ніж хмарних. Росія експортує зерно, яке, в основному, вробляється на півдні. Це Краснодарський та Ставропольський край - це еквівалент нашої Одеської області. Відповідно, вміст клейковини у пшениці там більше, ніж у нас. Тому експортний потенціал Росії щодо пшениці з високим вмістом протеїну вище, ніж в Україні", - пояснив президент УЗА.
"В цьому році Росія виростила на 10 млн тонн більше пшениці, ніж вони самі очікували. Травневий прогноз був на рівні 72 млн тон, а врешті вийшло 82 млн. При загальному світовому обсязі торгівлі 180 млн 10 млн тонн - це дуже значна кількість", - зазначив Горбачьов.
За його словами, Росія є головним конкурентом України на ринку пшениці не лише у чорноморському регіоні, а й на світовому ринку на всіх напрямках. До того ж, росіяни зараз демпінгують.
"Наш зерновий ринок дуже конкурентний. І якщо раптом виявиться, що з Росії вантажити пшеницю вигідніше, Європа почне купувати пшеницю за дешевшою ціною. Але Європа в основному імпортує фуражні зернові. Тому, думаю, зі збільшенням виробництва в Росії пшениці, ми не втратимо ринок ЄС. Але, на жаль, вже втрачаємо ринок Єгипту. І в Азії Росія теж нас може потіснити", - вважає Микола Горбачьов.
ІЦ УАК за матеріалами glavcom.ua [2].
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://glavcom.ua/interviews/mikola-gorbachov-yakshcho-ninishni-tendenciji-zberezhutsya-do-2022-roku-ukrajina-zbiratime-100-mln-tonn-zerna-441153.html