15.01.2020 12:40

Звичайна верба в раціоні овець може замінити дорогі мінеральні добавки

версія для друку
15.01.2020 12:40

Дерева на фермах дають тваринам цілу низку переваг:  укриття, тінь, а також можуть суттєво доповнити їх раціон.

Молоде листя верби може стати незамінним джерелом натуральних мінеральних речовин для овець, оскільки в ньому особливо висока концентрація корисних для худоби кобальту і цинку.

Про це повідомили вчені, проаналізувавши листя верби, вільхи та дуба. Було виявлено, що листя верби дає вівцям цинк і кобальт в концентраціях, що перевищують потребу в мг/г сухої речовини, в деяких випадках до 17 раз.

Ця підвищена концентрація, виявлена ​​в листі верби, може компенсувати недолік цих мінералів в пасовищних травах, а це означає, що фермери могли б домогтися кращого утримання тварин на випасі шляхом посадки дерев.

Дослідження, проведене Woodland Trust спільно з Центром органічних досліджень і іншими установами, призначалося для розуміння агролісництва в контексті випасу худоби.

Розповідаючи про результати цієї роботи старший радник з питань сільського господарства в Woodland Trust Хелен Чешир сказала: “Дерева на фермах дають тваринам цілу низку переваг, таких як укриття і тінь, а також доповнюють їх раціон.

Визнаючи поживну цінність дерев в тваринництві, ми стимулюємо фермерів до посадки дерев на фермі для підвищення продуктивності і здоров’я худоби, що також приносить користь навколишньому середовищу”.

Дослідження проводилося на вибірці листя верби, вільхи та дуба з трьох ділянок в червні і вересні.

Потреба овець в кобальті становить 0,2 мг на кг сухої речовини. Листя верби містили близько 3,5 мг кобальту на кілограм сухої речовини в вересневих листі вересня, і трохи більше 2 мг в весняному зразку.

Верба також виробляла високі концентрації цинку – 200 мг на кг сухої речовини (в п’ять разів більше необхідної для овець норми), в той час як у вільхи було 50 мг, а у дуба – близько половини цього.

Нарешті, дерева, посаджені в зоні випасу худоби, сприяють кращому виробництву трави через створення укриття, яке зігріває грунт і збільшує затримку вологи, що важливо в період посухи.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування