21.08.2009 (All day)

Звернення керівників професійних громадських об’єднань до керівників держави

версія для друку
21.08.2009 (All day)

 

Президенту України
Ющенку В.А.

Прем’єр-міністру України
Тимошенко Ю.В.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Голові Національного банку України
Стельмаху В.С.


Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
Шановна Юліє Володимирівно!
Шановний Володимире Михайловичу!
Шановний Володимире Семеновичу!

Сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства виростили в цьому році хороший урожай зернових, який дозволяє забезпечити в повному обсязі внутрішні потреби країни та значну кількість цієї продукції експортувати.

Досягнутим успіхам сприяли активні дії з боку Президента України, Кабінету Міністра України та Верховної Ради України.

Зокрема, Президентом України в цьому році видано Указ «Про деякі заходи щодо поліпшення фінансового стану аграрного сектору економіки та розвитку тваринництва», підписані Закони України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення механізмів державного регулювання ринку сільськогосподарської продукції», «Про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», «Про внесення змін до Закону України «Про податок на додану вартість» щодо застосування норм спеціального режиму оподаткування для сільгосптоваровиробників при реалізації власної продукції» та інші.

Кабінет Міністрів України прийняв ряд важливих постанов щодо фінансування АПК, компенсації банківських ставок за отримані кредити, а на останньому розширеному засіданні Кабінету Міністрів України ще – 13 постанов та ряд розпоряджень направлених на вирішення невідкладних проблем, що хвилюють трудівників села.

Верховна Рада України видала важливі Закони, що стосуються сплати податку на додаткову вартість, фіксованого сільськогосподарського податку, про державну підтримку сільськогосподарського виробництва, про оптові ринки, біопаливо, фінансове забезпечення в умовах економічної кризи. Прийнято постанову Верховної Ради за результатами парламентських слухань щодо ситуації в АПК та харчовій промисловості.

Розроблено і впроваджено новий стандарт на пшеницю максимально наближений до стандарту ЄС та вимог СОТ.

Всі ці важливі документи зменшили негативний вплив світової економічної кризи на агропромисловий комплекс країни.

Проте ряд проблем не вдалося вирішити в повному обсязі.

Зокрема, недофінансовані на 200 млн. гривень програми, передбачені Державним бюджетом України.
Стримується робота Аграрного фонду, який має на рахунку 610 млн. грн., проте не може проводити в повному обсязі заставні операції із зерном нового урожаю та закупівлі до державного резерву тому, що Держказначейство не випускає коштів.

Відсутнє кредитування господарств. Зокрема, не надійшли, як це передбачалося Урядом, 1 млрд. грн. банку «Аваль».

Мають місце проблеми передекспортного кредитування зернотрейдерів, яке необхідне для поповнення обігових коштів, втрачених в результаті неповернення ПДВ. Заборгованість по сплаті ПДВ перед зерноторговими компаніями складає 2 млрд. грн. та ще 1 млрд. грн. – перед підприємствами оліє-жирової промисловості.

Не виділяється зовсім коштів для фінансування АПК із Стабілізаційного фонду, хоч в Держбюджеті на ці цілі передбачено 2,2 млрд. гривень.

Все це негативно позначилося на ринку зерна. Відірвані від кредитних ресурсів та бюджетного фінансування сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства змушені реалізувати свою продукцію за заниженими цінами.

До того в період жнив традиційно різко зростають ціни на пальне.

Зволікання із вирішенням цих проблем нанесе величезних збитків суб’єктам господарювання АПК. Виділені із запізненням кошти справи не поправлять.

Звертаємось до Президента України, Прем’єр-міністра України та голови Національного банку України з вимогою:

1. Додатково виділити Аграрному фонду 3 млрд. грн. для нарощування обсягів заставних операцій та закупівель зерна до державного резерву.

2. Сприяти шляхом рефінансування банків надання кредитів підприємствам спиртової, хлібопекарської, зернопереробної промисловості, зернотрейдерам, дочірнім підприємствам ДАК «Хліб України», тваринницьким підприємствам для закупівлі продовольчого та фуражного зерна, забезпечення власних та інших внутрішніх потреб держави, а також експорту.

3. Довести завдання Держкомрезерву щодо закупівлі безпосередньо у товаровиробників масла тваринного 10 тис. тонн та сухого молока
10 тис. тонн для стабілізації цін на ринку молока.

4. Забезпечити виділення асигнувань, передбачених помісячним розписом програм Мінагрополітики для підтримки АПК.

Звертаємось до Голови Верховної Ради України Литвина В.М. розглянути на позачерговій сесії зміни до Державного бюджету України щодо виділення Аграрному фонду 3 млрд. грн. для стабілізації ситуації на ринку зерна.

Просимо голову Національного банку України провести нараду з керівниками комерційних банків з питань покращення кредитного забезпечення підприємств АПК.

Звертаємось до Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. з проханням провести робочу зустріч з керівниками громадських організацій АПК для вирішення зазначених проблем.

З повагою,

Голова Всеукраїнського союзу
сільгосппідприємств Ю.М. Карасик

Президент Аграрної конфедерації Л.П. Козаченко

Президент Асоціації фермерів та
приватних землевласників України І. Ф. Томич


«15» липня 2009 р.
№ 124


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування