01.07.2011 14:30

ЗВЕРНЕННЯ членів Незалежної громадської експертної ради щодо цінової ситуації на ринку зерна України

версія для друку
01.07.2011 14:30

Аграрний союз України ініціював створення Незалежної громадської експертної ради щодо ціноутворення на аграрному ринку. До складу ради увійшли представники: Аграрного союзу України, Української аграрної конфедерації, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Українського клубу аграрного бізнесу, Асоціації Союз бірж України, УкрАгроКонсалт, Консалтингової Агенції ААА.

За результатами першого засідання, яке відбулося 01 липня 2011 року, члени Ради констатують: ринкова ціна на пшеницю та ячмінь, що складається в Україні на сьогодні з урахуванням змін (введення мита, ПДВ та інше), є нижчою собівартості. Це призведе до значних збитків товаровиробників.

Вважаючи цю ситуацію недопустимою, експерти вимагають відповідальним та уповноваженим структурам у найближчі строки:

1. Відмінити експортне мито на зернові культури.
2. Врегулювати питання щодо ПДВ при експорті зернових.
3. Міністерству транспорту та інфраструктури України - відмінити підвищення тарифів на перевалку та транспортування зерна.
4. Аграрному фонду України - забезпечити закупівлю зерна на суму не менше ніж 2 мільярди гривень протягом липня місяця за мінімальними інтервенційними цінами, визначеними наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 139 від 15.04.2011 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.04.2011 за №523/19261
5. Національному банку України - розглянути питання пролонгації кредитних угод із сільгоспвиробниками строком до 6-ти місяців.
6. Сільгоспвиробникам утриматися від продажу зерна з нового урожаю протягом липня місяця за демпінговими цінами.

У приєднаному файлі див.:

ДодатокРозмір
Звернення членів Незалежної громадської експертної ради щодо цінової ситуації на ринку зерна29.5 КБ

Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування