23.07.2019 14:25

Визначили області, де найбільше продають паїв

версія для друку
23.07.2019 14:25

В Україні заборонено торгувати аграрними землями — діє мораторій (відтермінування) на здійснення операцій купівлі та продажу ріллі.

Землі під мораторієм чимало: 96% с/г земель України або 41 млн га. Три чверті з них — це земельні частки (паї), які належать людям. Повідомляє epravda.com.ua.

За законом купівля та продаж паїв неможливі, проте є напівлегальні способи зміни права власності на земельні ділянки. 

Так, за розрахунками VoxUkraine, на сайті OLX виставлено на продаж 52,4 тис га пайової землі. Це менше 1% паїв, які обліковує Держгеокадастр (27,7 млн га).

Найбільше пайової землі продають у Дніпропетровській області — 7 252 га.

На другому і третьому місцях — Запорізька та Харківська області — 5 479 га та 4 525 га відповідно. Найменше пайової землі продають у Чернівецькій (172 га), Львівській (246 га) та Волинській (344 га) областях. На всі ці паї, виставлені на продаж на OLX, припадає менше 1% аграрних земель у кожній з цих областей.

Найбільше землі продають на сході та півдні України, найменше — на заході та півночі. У західних регіонах більше гірської та лісистої місцевості, на півночі — болотистої та лісистої. Така земля не придатна для сільського господарства. На сході та півдні країни розташовані степи, сприятливі для рослинництва.

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування