05.03.2021 08:20

В Україні подешевшає свинина

версія для друку
05.03.2021 08:20

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 8 – 14 березня 2021 року: 43 – 44 грн/кг на свиней живою вагою. Про це повідомила прес-служба Асоціації «М’ясної галузі», пише agronews.ua.

Ціна живих свиней наступного тижня, ймовірно, зменшиться на 2 грн/кг після різкого подорожчання в кінці лютого.

На початок березня ціна на українських свиней вища на 10-12 грн/кг ніж у Польщі, Німеччині та Данії. Навіть з різницею середньої ціни за місяць у 5 грн/кг у лютому, імпорт свинини до України зріс у 3,5 рази. Як зазначали аналітики Асоціації, гранична ціна на свиней в Україні, що могла стримати імпорт свинини була 42 грн/кг. Висока ціна на свиней в Україні провокує ще більший ріст імпорту. В лютому імпорт свинини виріс в 2 рази по відношенню до січня, в березні слід очікувати подвоєння імпорту вже до антирекорду лютого.

Переробні підприємства не зацікавлені у збитках свинарів і зменшенні вирощування свиней в Україні, тому намагалися в 2020 році не допуст

ити обвалу ціни, коли були всі передумови для цього. На жаль, в 2021 році робота всупереч правил глобального ринку з боку свинарів може мати найгірші наслідки для всього ланцюга і вирощування, і переробки.

Перед м’ясною галуззю України стоять складні задачі: забезпечення населення доступними продуктами, висока ціна на сировину і конкуренція із значно дешевшим імпортом м’яса і м’ясних виробів, імпорт яких в 2020 році виріс в 2 рази.

Ціна на німецькій біржі цього тижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,40 євро/кг (47 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1 євро/кг (33 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. Навіть такі ціни дозволяють німецьким свинокомплексам заробляти, оскільки більшість з них має високу ефективність та, як наслідок, собівартість живих свиней не більше 1-го євро/кг.

ІЦ УАК за матеріалами agronews


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування