12.05.2022 16:40

Українські фермери підвищують ціну на ранню капусту

версія для друку
12.05.2022 16:40

Цього тижня в Україні різко зросли ціни на білокачанну капусту нового врожаю, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За даними щоденного моніторингу, минулого тижня українські виробники були змушені знижувати ціну на ранню капусту, що було зумовлено великим обсягом пропозиції на ринку. Сьогодні ж, за наявною інформацією, пропозиція цієї продукції суттєво скоротилася, що фахівці пояснюють періодом міжсезоння.

Більшість господарств вже закінчили збирання врожаю капусти суперранніх сортів, тоді як рання капуста пізніших сортів почне масово надходити у продаж у середньому через 2 тижні. При цьому українські фермери не виключають можливості того, що ця продукція з'явиться на ринку дещо пізніше за визначені терміни, оскільки ранні овочі в основному вирощують в окупованій Херсонській області, і на сьогодні місцеві фермери не мають можливості відвантажувати продукцію до інших регіонів України.

Так, нині фермери з південних областей та Закарпаття відпускають капусту врожаю 2022 року по 30-35 грн/кг ($1,03-1,20/кг), що в середньому на 45% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Причину цінових коригувань виробники пояснюють періодом міжсезоння. Також, варто зазначити, що продаж торішньої білокачанної капусти також цього тижня практично завершився. При цьому попит на капусту залишається досить високим, що дозволяє фермерам підвищувати відпускні ціни.

На даний момент білокачанна капуста нового врожаю в Україні вже коштує в середньому у 2,6 раза дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

ІЦ УАК за матеріалами EastFruit

Новини


Як Ви оцінюєте ефективність відновленої роботи Міністерства аграрної політики за 100-бальною шкалою?:
Інші опитування