17.01.2022 10:30

Україна й Азербайджан планують співпрацювати більш тісно - підписано низку двосторонніх угод

версія для друку
17.01.2022 10:30

За результатами перемовин Президента України Володимира Зеленського та Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва у Києві підписано Спільну декларацію щодо поглиблення стратегічного партнерства та низку інших двосторонніх документів.

«Ми детально обговорили всі сфери наявної співпраці та всі можливості для її посилення. Результат зустрічі – шість двосторонніх документів про співпрацю: у сільському господарстві, енергетиці та торгівлі. Їхня реалізація спростить інвестиційну діяльність, посилить продовольчу та енергетичну безпеку, збільшить обсяг двостороннього товарообігу. У нас багато планів, про які ми дуже детально говорили з Президентом Азербайджану», – розповів Глава Української держави.

Він зауважив, що попри пандемію товарообіг між двома країнами не лише не знизився, а й уперше за останні 7 років сягнув рекордних показників – майже 1 млрд дол. Однак, зауважив Володимир Зеленський, це не межа, і сьогодні держави поставили перед собою нову амбітну мету – до 2024 року збільшити обсяги двосторонньої торгівлі вдвічі.

Крім того, віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук і міністр енергетики Азербайджанської Республіки Парвіз Шахбазов підписали міжурядову Угоду щодо співробітництва у сфері безпечності харчових продуктів. Йдеться про співпрацю щодо спрощення процедур при здійсненні імпорту, експорту, транзиту та реекспорту харчових продуктів. З метою гарантування їхньої безпечності передбачається можливість проведення перевірки операторів ринку, які виробляють та здійснюють обіг харчових продуктів.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та Мікаіл Джаббаров підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством економіки Азербайджанської Республіки щодо співробітництва в аграрній сфері. Документ сприятиме розвитку співпраці у вирощуванні сільськогосподарських культур та продовольчій безпеці, взаємній правовій допомозі у сфері земельних відносин, ефективному використанню сільгоспземель, інвестуванню в проекти переробки сільськогосподарської сировини, торгівлі добривами тощо.

ІЦ УАК за матеріалами Офіційного інтернет-представництва Президента України

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування