20.03.2017 11:48

Україна готова до боротьби з ЗВД та ящуром

версія для друку
20.03.2017 11:48

У плані протиепізоотичних заходів на 2017 рік передбачені заходи із закупівлі 100 тис. доз вакцин проти заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та 50 тис. доз вакцин проти ящуру. Про це заявив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає прес-служба відомства.

«Створення такого резерву дозволить нам оперативно діяти, якщо такі захворювання будуть зафіксовані в Україні», ― наголосив Лапа. За його словами, ризик занесення нодулярного дерматиту ВРХ на територію України існує, бо захворювання вже фіксується у безпосередній близькості до кордону ― в європейських країнах (Болгарія, Албанія, Македонія, Греція, Сербія, Чорногорія, Туреччина та Росія) цей вірус досить поширений.

Наразі, за словами голови Держпродспоживслужби, вивчається питання застосування вакцини та створення буферної зони на території України в областях що межують з країнами в яких уже реєструється захворювання.

Як зазначив Лапа, враховуючи загрозу занесення заразного вузликового дерматиту ВРХ на територію України, Держпродспоживслужба ввела заборону на ввезення худоби та продукції з неї з неблагополучних країн. Також впроваджується система моніторингу даного захворювання, яка базується на дослідженні сприйнятливих тварин в господарствах, приватному секторі, дикій природі.

Окрема робота проводиться над прийняттям Інструкції щодо профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом великої рогатої худоби. «Раніше в Україні це захворювання не фіксувалося, тому, відповідно, й Інструкції не було. Зараз проект Інструкції напрацьований і проходить процедуру походження в центральних органах виконавчої влади», ― наголосив Лапа.

ІЦ УАК