07.07.2009 (All day)

УАК: Буде чим годувати худобу та птицю!

версія для друку
07.07.2009 (All day)

Як зазначив керівник проектів Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський, в Україні стрімко зростають обсяги виробництва комбікормів. Так, за січень-травень поточного року крупними та середніми комбікормовими заводами, яких налічується близько 430 одиниць, було вироблено 1,7 млн. тонн комбікормів. За вказаний період минулого року – лише 1,5 млн. тонн.

За прогнозами УАК, загальні обсяги виробництва комбікормів у 2009 році будуть на рівні 7 млн. тонн, що на 20% перевищуватиме показник 2008 року. Але до рівня 1990 року, коли в Україні вироблялось понад 16 млн. тонн комбікорму, ще далеко. Ринок збуту комбікормів розширюється. Поголів’я птиці та свиней, основних споживачів комбікорму, впевнено зростає, ця тенденція зберігатиметься і на 2010 рік.

Виробництво, зазначає О. Ярославський, поступово переміщується від окремих незалежних комбікормових заводів до вертикально інтегрованих тваринницьких та птахівницьких холдингів. Якщо доля крупних інтегрованих господарств у 2005 році була на рівні 30%, то зараз вже близько 50%.

За 20 останніх років структура згодовування комбікормів зазнала значних змін. Якщо у 1990 році у сільськогосподарських підприємствах на годівлю птиці витрачалось 32%, то у 2008 р. – 70%, а у поточному році прогнозується до 75% комбікормів. Це збільшення відбулося за рахунок скорочення споживання комбікормів великою рогатою худобою з 40% до 9%.

Основу виробництва комбікормів на 70-80% складають зернові компоненти. У 2008 році було зібрано 53,3 млн. тонн зерна. Урожай цього року очікується на рівні до 42-43 млн. тонн. Високий рівень насиченості ринку зерна напряму впливає на процеси ціноутворення і робить зерно, зокрема кормове, дешевше. Отже, українські виробники комбікормів отримують та будуть отримувати протягом тривалого часу відносно дешеву основну сировину.

Іншим основним компонентом комбікорму є білково-вітамінна добавка, яка виробляється на основі шроту олійних культур, і її частка у комбікормі складає до 20%. На фоні рекордного врожаю соняшника відбулося зростання виробництва олії. Так, за січень-травень поточного року в Україні було вироблено 1,2 млн. тонн рослинних олій, що на 50% перевищує минулорічні обсяги виробництва. Відповідно, виробництво шроту теж збільшилось з одночасним зниженням ціни на нього.

Отже, в Україні, підсумовує О. Ярославський, створені всі умови для збереження та посилення позитивної динаміки у комбікормовій промисловості, а, відтак, і у птахівництві та свинарстві.

Аналітичний департамент УАК
 


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування