02.04.2013 14:49

Стоянов: Україна посіє 8 млн.га ярини. І сніг – не завадить!

версія для друку
02.04.2013 14:49

Україна цієї весни, хоч із запізненням, таки посіє 8 млн.га ярових культур і у підсумку ми матимемо 16 млн. га зернових, що складе надійну основу нового врожаю - заявив сьогодні на прес-конференції у ІА «Главком»  генеральний директор УАК Сергій Стоянов, відповідаючи на запитання журналістів.

За його словами, восени в Україні було посіяно 6.7 млн.га пшениці, 1.1 млн. га ячменю, 300 тис.га жита, 1 млн.га ріпаку. Весною, на думку експерта та за оцінками  УАК, буде посіяно  200 тис.га ярої пшениці, 4, 5 млн. га кукурудзи, 160 тис.га сорго, 2 млн. 400 тис га ячменю, 750 тис. га інших зернових (гречки, проса, вівса, гороху), а також 50 тис. га. ріпаку,  1,5 млн. га сої. Щодо соняшнику, то цього року його може бути посіяно біля  4.8 млн.га.

Сергій Стоянов висловив сподівання на те, що, не зважаючи на незвичайну снігову обстановку,  озимина суттєво не постраждає, ярові культури дадуть дружні сходи на добре зволожених землях і врожай-2013  буде на 8-10 млн.тн більший, ніж у минулому році і складатиме близько 54-56 млн.тн.

На його переконання, за таких умов, побоювання  щодо якогось дефіциту якихось продуктів в Україні є абсолютно безпідставними.

"Єдиним дефіцитом будуть гроші для аграріїв",- зазначив гендиректор УАК. Причиною цього є катастрофічне недофінансування сільського господарства, низька рентабельність  у більшості господарств, що спостерігається з року в рік і не дає можливості швидко реалізовувати природній потенціал українських земель.

При цьому, останнім часом усі ми є свідками  "параду зазіхань" з боку популістів на доходи аграріїв. Одна за одною уносяться недалекоглядні, непрофесійні і руйнівні за своїми наслідками  пропозиції щодо обтяження аграріїв непомірною орендною платою за використання земель, їх хочуть позбавити останніх дієвих механізмів реальної фінансової підтримки, незалежної від чиновників (акумуляції ПДВ та фіксованого сільськогосподарського податку). 

Як відомо, з приводу останнього більше 10 громадських профільних організацій АПК звернулися до Президента, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра України, з проханням  не допустити втручання  у  чинну держпідтримку аграріїв, що випробувана роками і є єдиним  надійним джерелом  для  виживання аграрного виробництва на селі. 

ІЦ УАК