26.11.2020 10:50

Ситуація щодо виконання форвардних контрактів досі критична, – УЗА

версія для друку
26.11.2020 10:50

Ситуація щодо виконання форвардних контрактів на зерновому ринку складна і досі критична. Активізацію судових процесів за невиконання контрактів можна очікувати з середини грудня.

Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

«Ситуація на ринку зерна з виконанням форвардних контрактів досить складна і до сих пір критична. Її посилила позиція Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, яке піддалося маніпуляції з боку певних агентів впливу, метою яких було дестабілізувати розвиток зернового ринку і галузі в цілому», – зазначив він.

За його словами, Мінекономіки, почавши консультації з виконання форвардних контрактів «і завівши мову про так званий меморандум, дало підстави недобросовісним учасникам ринку не виконувати укладені ними контракти».

«Потім, зрозумівши все катастрофічні наслідки для ринку і галузі за невиконання контрактів, воно (міністерство) просто самоусунулося від проблеми, додавши лише невизначеність і турбулентність на ринок», – констатує президент УЗА.

До теперішнього часу питання підписання меморандуму не обговорюється.

УЗА неодноразово попереджала, що невиконання форвардних контрактів призведе до значного зменшення або зупинки фінансування галузі з боку покупців українського зерна, а отже – до припинення розвитку зернової галузі або навіть стагнації.

«Відповідно до укладених форвардних контрактів, основні обсяги відвантаження зерна заплановані на жовтень-листопад 2020 року. Якщо ж додати ще певний період у 10 днів на виконання контрактів, то з середини грудня можна чекати активізації судових процесів проти недобросовісних постачальників, які відмовилися виконувати укладені раніше форвардні контракти», – заявив Горбачов.

Він зазначив, що форвардні контракти укладаються за стандартами GAFTA і англійського права, а його положення про форс-мажор (який виробники можуть отримати в Торгово-промисловій палаті України) автоматично не звільняє постачальників від виконання контракту, а тільки припиняє його на певний період часу.

«Останнім часом ми бачимо, що багато виробників вирішили виконати свої контракти і відвантажити покупцям зерно. У тих випадках, коли виробники дійсно втратили урожай через погодні умови, експортери йдуть назустріч і домовляються про способи виходу з ситуації в межах контракту з такими виробниками», – сказав президент УЗА.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні

 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування