21.06.2018 17:00

Розвиток органічного сільськогосподарського виробництва є одним з пріоритетів держави

версія для друку
21.06.2018 17:00

21-22 червня цього року в м. Полтава проходить спеціалізований подвійний захід – конференція «Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 років» та День органічного поля.

Організаторами даного заходу виступили виробники органічної сертифікованої продукції ПП «Агроекологія», ТОВ «Укролія», сертифікаційний орган «Органік Стандарт», спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за підтримки Мінагрополітики.

«Сьогодні Україна посідає 11 місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Їх майже 290 тис. га та понад 91 тис. га земель знаходяться у перехідному періоді, але при цьому, це менше 1% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні», - відмітила заступник Міністра Ольга Трофімцева. Та додала, що в деяких країнах, провідних виробниках органічної сільськогосподарської продукції, цей показник перевищує 10%.

«Сьогодні спостерігаємо тенденцію щодо збільшення площ під органікою та постійне розширення асортименту органічної продукції, яка виробляється в Україні. Це дає нам підстави стверджувати, що Україна має всі можливості та умови стати справжнім світовим «органічним хабом». Тому розвиток органічного виробництва знаходиться в пріоритеті середньострокового плану дій Мінагрополітики»,- заявила заступник Міністра Ольга Трофімцева під час відкриття конференції.

 Вона розповіла, що сьогодні дуже важливим завданням є врегулювання чинного законодавства України в сфері органічного виробництва, яке на сьогоднішній день поки що недосконале та не відповідає європейським вимогам.

«Я щиро сподіваюсь, що Верховна Рада України якнайшвидше ухвалить розроблений Мінагрополітики законопроект № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва» у другому читанні. Реалізація положень даного євроінтеграційного законопроекту сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, відкриттю нових зовнішніх ринків для її збуту. Експорт органічної продукції з України зростає з кожним роком. За останніми даними моніторингу ринку, ця цифра вже перевищила $60 млн в 2017 році. Крім цього, імплементація положень даного законопроекту гарантуватиме всім споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, краще захищатиме операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення бізнесу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів»,- наголосила заступник Міністра.

Також вона подякувала всім сертифікованим виробникам органічної продукції в Україні, яких на сьогодні налічується майже 300, за їх діяльність та відзначила, що такі конференції та дні поля за участі міжнародних експертів є важливими майданчиками для прямого спілкування всіх учасників органічного ринку.

«Розвиток органічного виробництва, диверсифікація його товарної структури, а також відкриття нових зовнішніх ринків збуту для даної продукції є нашим спільним завданням. Подібні заходи дають можливість для дискусії та обговорення актуальних питань розвитку галузі між усіма ключовими стейкхолдерами, а також для обміну досвідом та ефективними практиками між виробниками», - резюмувала Ольга Трофімцева.

 

ІЦ УАК за матеріалами minagro

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування