13.12.2019 11:35

Рада схвалила законопроект з планування використання земель у громадах

версія для друку
13.12.2019 11:35

Документ спрощує процеси землеустрою на територіях громад.

Верховна Рада схвалила законопроект з планування використання земель у громадах, який спрощує процеси землеустрою на територіях громад.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" (№2280) у першому читанні проголосували 265 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Зокрема, законопроект дозволяє громадам або іншим органам місцевого управління проводити просторове планування територій як у межах свого населеного пункту, так і за його межами, а також встановлювати і змінювати цільове призначення і зонування територій.

 Як повідомив з трибуни парламенту заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, законопроектом упроваджується єдина документація з планування територій замість містобудівної та землевпорядної, положення яких часто не збігаються.

"Законопроектом пропонується розробити єдину комплексну документацію, яка буде поширюватися на всю територію громади. Громада в повному обсязі здійснить планування територій, і ніякої іншої документації не знадобиться... Також законопроект надає власнику право самостійно змінювати цільове призначення ділянки, якщо вид цільового призначення узгоджується з планом зонування", - сказав він.

При цьому зміна цільового призначення не стосується земель оборони, земель природоохоронного та історико-культурного призначення - такі рішення необхідно буде погоджувати з Кабінетом міністрів.

"Запропонований механізм є більш гнучким для власника земельної ділянки. Він сприятиме інвестиційній діяльності та виключить корупцію в питанні зміни цільового призначення земель", - підсумував Халімон.

ІЦ УАК за матеріалами Уніан
 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування