14.11.2019 13:35

Рада підтримала за основу закон про ринок землі: реакція політиків

версія для друку
14.11.2019 13:35

Верховна Рада України 13 листопада взяла за основу закон про запровадження в Україні ринку землі.  Варто зазначити, що депутати ухвалили власний законопроєкт, а не той, який був запропований урядом.

Засідання відбувалося з блокуванням трибуни, криками “Ганьба!” та довгими дискусіями. Голосування за резонансний законопроєкт одразу викликало бурю реакції в соціальних мережах від українських політиків, урядовців та інших високопосадовців.

Після ухвалення в першому читанні законопроєкту про відкриття ринку землі в Україніпрезидент Володимир Зеленський в автомобілі записав відеозвернення до народних депутатів від партії “Слуга народу”. Це таємне звернення з’явилося в Telegram-каналі “Темний лицар”.

“Привіт всім! Я хочу подякувати кожному нашого депутата від “Слуги народу”. Сьогодні була дуже важка робота. Ми сьогодні зробили, і я, і ви, ми, зараз ще навіть не усвідомлюємо, що ви скасували дійсно економічне рабство. Кожен українець стане власником своєї землі. І я думаю, це обов’язково запишуть в підручниках історії, автором якої сьогодні став кожен з вас. Дякую вам”, – сказав Зеленський.

Хоч проєкт не кабмінівський, його схвально прокоментував прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

13 листопада — день, який увійде в історію України. Народні депутати проголосували за лібералізацію українського ринку землі. Закінчується епоха, де народу — мораторій, а “своїм людям” — усе”, – написав він. “Нарешті ми можемо здійснити перехід від феодалізму до реальних ринкових відносин, як повноцінна, розвинута країна”, – додав Гончарук.

Зовсім інші емоції голосування викликало в народного депутата від “Європейської солідарності” Олексія Гончаренка. Він назвав депутатів, які проголосували за закон, “слугами олігархів” та пообіцяв, що фракція продовжить боротися.

Його підтримує колега по фракції Ірина Геращенко. Вона заначила, що “Європейська солідарність” подає пакет правок до закону.

“Ми вимагаємо обмежити можливість концентрації землі в одних руках і прибрати норму про дозвіл на 210 тисяч гектарів власності, створення прозорого земельного кадастру як передумови ( за рік його можливо створити), земельного банку, передбачити запобіжники для захисту родючості і відновлення землі, рекультивації, мінімальну ціну, аби селяни зараз не продали свої паї за безцінь і щоб їм заплатили ринкову вартість землі”, – пише Геращенко.

Також “ганьбою” голосування назвав представник “Батьківщини”, яка виступала проти законопроєкту, Олег Мейдич. 

"Українську землю пустили на розпродаж. Ганебне рішення ухвалено антинародними слугами у першому читанні. Як ми не намагалися відстояти збереження української землі для українців – просили, доносили думку людей, роз’яснували, благали, застерігали, блокували трибуну, але нас вперто не чули”, – написав він.

Після того, як Верховна Рада (переважно пропрезидентська фракція “Слуги народу”) проголосувала в першому читанні за законопроєкт про ринок землі в Україні, фракція партії ВО “Батьківщина” оголосила про свій перехід в опозицію до влади.

Зокрема, “Батьківщина” вимагала від президента та уряду зняти з розгляду законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” та подовжити на рік відповідний мораторій.

Розкритикував законопроєкт також Микола Княжицький. Нардеп вважає, що це – законопроєкт “про продаж України”:

“Сьогодні у першому читанні прийнято ганебний закон про продаж України задешево. Згадую більшовиків, які кричали про “землю народу”. Народ її отримав. На Соловках і в могилах Голодомору”.  

ІЦ УАК за матеріалами Seeds

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування