21.10.2021 11:35

Презентовано енергостратегію для агросектору щодо повної відмови від російського газу

версія для друку
21.10.2021 11:35

До 2050 року потрібно вкласти €100 млрд в українську біоенергію, щоб замістити споживання Україною щороку 20 млрд кубометрів природнього газу. Про це  повідомив голова правління Громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха.

«Ми обрахували потужний біоенергетичний проєкт на рівні країни. Щоб довести заміщення на рівні 20 млрд кубів газу, нам треба побудувати близько 50 тис. мегават потужностей для переробки біомаси в тепло. Близько 5 тис. мегават потужностей будуть виробляти електрику. Оціночна вартість такого будівництва, приблизно € 25 млрд до 2050 року – це кошти, які потрібно вкласти в цей сектор. Плюс до цього ще будуть операційні витрати, тобто буде споживатися місцеве паливо. В сумі це ще десь € 75 млрд. Тобто нам до 2050 року потрібно вкласти €100 млрд у біоенергію, щоб замістити споживання Україною щороку 20 млрд кубометрів природнього газу. Якщо порахуємо вартість закупленого приробнього газу за всі ці роки (до 2050 року), то отримаємо цифру – €100 млрд», — зазначив експерт.

За його словами, вкладаємо €100 млрд і економимо енергоресурсів бюджету на €100 млрд. При цьому отримуємо нову енергетичну інфраструктуру (котельні, автостанції, біогазові установки).

"Тобто ми порівнюємо CapEx (капітальні витрати) плюс OpEx (оперативні витрати) для біоенергетики тільки з Опексом, який ми замістили в альтернативному паливі. Як на мене – це досить цікавий інвестиційний проєкт. Причому вартість газу ми рахували по €230 за тисячу кубів. Ми розуміємо, що ціни по €1000, які ми бачимо сьогодні, – це тимчасове явище. Тож ми рахували за тими цінами, які були рік тому. Якщо ціни будуть вищі, то проєкт буде ще цікавішим. Це я тільки про біоенергетику», — додав Георгій Гелетуха.

ІЦ УАК за матеріалами agropolit


Як Ви оцінюєте ефективність відновленої роботи Міністерства аграрної політики за 100-бальною шкалою?:
Інші опитування