11.04.2019 12:00

Представлено 4 варіанти відкриття ринку землі

версія для друку
11.04.2019 12:00

Профільний комітет ВРУ напрацював основні положення земельної концепції, яка ляже в основу законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

10 квітня народний депутат та в.о. голови аграрного комітету Олександр Бакуменко презентував проміжний варіант земельної концепції. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Підготовлений документ аналізує питання вільного ринку на базі кількох критеріїв, два з яких дискусійні, тому є кілька варіантів їхньої подачі. Згідно із концепцією, нардепи пропонують 4 варіанти відкриття ринку землі в Україні.

Варіант №1 — Поетапне відкриття ринку земель.

Перші 3 роки — лише громадяни України до 20 та 200 га, наступні 4 роки — юридичні особи із обмеженням площі до 500 га, у подальшому — юридичні особи із обмеженням площі до 20 тис. га.

Варіант №2 — Одночасне відкриття ринку земель.

Одночасне відкриття ринку для громадян України та юридичних осіб із обмеженням площі для громадян та юридичних осіб до 200 га.

Варіант №3 — Поетапне одночасне відкриття ринку земель.

Перші 3 роки — одночасне відкриття ринку для громадян України до 20 та 200 га, та юридичних осіб із обмеженням площі — до 500 га із четвертого року обмеження площі для юридичних осіб до 20 тис. га.

Варіант №4 — Одночасне відкриття ринку земель.

Одночасне відкриття ринку для громадяни України та юридичних осіб — сільськогосподарських  виробників, які засновані громадянами України, максимальна площа земель у власності фізичних та юридичних осіб обмежується лише антимонопольними вимогами.

Також у концепції пропонується 4 варіанти вирішення питання обмеження щодо площі земель с/г призначення, які можуть перебувати у власності фізичних та юридичних осіб. 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom

 


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування