09.10.2009 16:30

Навчальна поїздка до Міді-Пірене

версія для друку
09.10.2009 16:30

З 5 по 8 жовтня поточного року в м. Тулуза (Франція) перебувала група з 15 українських журналістів, що спеціалізуються на аграрній тематиці.  Поїздку було організовано Національною Федерацією виробників насіння кукурудзи та сорго (F.N.P.S.M.S.). Метою цієї навчальної поїздки було знайомство з насіннєвою галуззю Франції на прикладі вирощування та реалізації насіння кукурудзи.  До складу групи також увійшли двоє представників Української Аграрної Конфедерації.

Франція займає перше місце у Європі з виробництва та перше місце у світі з експорту насіннєвої кукурудзи. Завдяки сприятливим географічним та кліматичним умовам в країні щорічно 45-50 тисячах гектарів землі засівається кукурудзою, на яких вирощується понад 150 тис. тонн продукції (з 800 тис. га відповідної світової площі). Французька насіннєва галузь займає провідне місце у світі за кількістю сортів кукурудзи (понад 2000), на порядок випереджаючи найближчих «переслідувачів» – Румунію та Угорщину.

Учасники поїздки мали змогу ознайомитися з основами розвитку насіннєвої галузі країни та найбільш яскравого її представника – регіону Міді-Пірене. Делегація відвідала спеціалізовані насіннєві господарства, на яких ознайомилися з технологічними, організаційними та економічними основами виробництва насіння кукурудзи.

Також українська делегація побувала в цехах та лабораторії заводу компанії «Піонер», що займається виробленням гібридного насіння кукурудзи, калібруванням, пакуванням та реалізацією насіння, а також проводить науково-дослідницькі роботи.  Крім того, під час зустрічі з представником компанії Végéplast учасники групи ознайомилися з новими напрямками галузі – виробництво товарів з біологічного пластику (замість синтетичних матеріалів), які є «дружніми» до навколишнього середовища.

Довідково: Національна Федерація виробників насіння кукурудзи та сорго (F.N.P.S.M.S.) об’єднує як господарства, що вирощують насіння, так і виробничі підприємства. Федерація здійснює контроль за виробництвом, проводить наукові дослідження та сприяє втіленню їх результатів у практику, забезпечує моніторинг змін в економічному та законодавчому просторі, проводить навчальні заходи для членів Федерації, сприяє просуванню продукції насіннєвої галузі за кордоном, а також координує свої дії з Європейською Конфедерацією виробників кукурудзи (С.Е.Р.М.) та Європейським бюро французького сільського господарства (B.E.A.F.).

Інформаційний центр УАК


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування