22.07.2019 14:30

На Вінниччині зросла врожайність зернових

версія для друку
22.07.2019 14:30
Середня врожайність зернових у Вінницькій області на чотири центнери вища у порівнянні з минулим роком.

Незважаючи на літню спеку та негоду на початку липня, на круг збирають по 4,82 т/га, торік у цю пору намолочували по 4,43 т/га, пише golos.com.ua.

«Колоски нинішнього року довші, ніж торік приблизно на півтора сантиметра, відповідно в них більше зернин, ненабагато — на дві-три, а загалом на гектарі додалося чотири центнери збіжжя», — розповів Ігор Федчишин, керівник відділу рослинництва обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів.

За словами посадовця, збільшенню врожайності сприяли погодні умови. Зокрема, у травні, у період вегетації рослин, випали вкрай потрібні дощі. Зерно «не стекло» у червневу спеку, вологи було достатньо.

Шкоди завдали тільки липневі буревії з грозами. При чому, не лише на частині площ зернових, а й соняшнику, кукурудзи. Загалом, за інформацією фахівців департаменту, пошкоджено врожай приблизно на 7 тис. га із загальної кількості ранніх зернових 432 тис. га.

Нагадаємо, ранні зернові та зернобобові в області вже зібрано на 60 тис. га, намолочено понад 300 тис. тонн збіжжя. У порівнянні з минулим роком врожайність гороху зросла на 5,1 центнера — до 2,65 т/га, озимої пшениці — на 4,7 ц/га за поточної врожайності 5,34 т/га. 

ІЦ УАК за матеріалами SuperAgronom

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування