19.07.2019 13:25

На Вінниччині висадили гігантську промислову плантацію волоських горіхів

версія для друку
19.07.2019 13:25

Незвичний інвестиційний проект завершено на Вінниччині. На півдні краю з’явилася промислова плантація волоських горіхів загальною площею майже тисяча гектарів.

Свої паї передали в оренду понад 400 власників у селах Кремінне та Яришів Могилів-Подільського району. Особливість проекту в тому, що горішок стане “золотим” тільки через п’ять років, саме тоді почне плодоносити горіховий сад.

Незважаючи на це, весь цей час інвестор сплачуватиме кошти за оренду земельних часток селян. До того ж, її розмір вищий, ніж у середньому в області.

Для мешканців названих населених пунктів створено 60 робочих місць. Ще більше працівників залучатимуть у майбутньому в період збирання врожаю.

Раніше повідомлялося, що у Київській області було закладено перший промисловий сад мигдалю. Площа саду наразі досить велика і становить близько 105 гектарів.

Перші саджанці мигдалю були посаджені в вересні 2018 року, а останні – на самому початку червня. Для посадки використовувалися італійські саджанці мигдалю із закритою кореневою системою, вирощені за технологією ex-vitro (мікроклонування).

Не зважаючи на непрості кліматичні умови, випадання не перевищило 1%. В саду встановлена ​​система крапельного зрошення і кожен саджанець має опору. Схема посадки мигдалю не уточнюється, проте вже очевидно, що йдеться про посадку інтенсивного типу.

ІЦ УАК за матеріалами SEEDS

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування