19.09.2019 16:30

На Херсонщині почалися «білі жнива»

версія для друку
19.09.2019 16:30

На Херсонщині почалися «білі жнива», які триватимуть, орієнтовно, до кінця жовтня.

Вже протягом першого їх дня у Скадовському районі області комбайни скосили 250 гектарів рису, середня врожайність якого склала близько шестидесяти центнерів з гектару. Втім, жодних рекордів у даному випадку чекати не слід, і задовольнити бодай внутрішній попит у рисовій крупі аграріям Таврії не вдасться. 

За даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, площі під рисові плантації краю, порівняно з минулим роком, у нас скоротилися з 7,7 до 6,1 тисячі гектарів, тому й врожай отримаємо менший. І причина тут не тільки в необхідності дотримуватися правил агрономії, час від часу міняючи вирощувані культури. Є й інші мотиви, які спонукали аграріїв відмовлятися від «білого золота» — падіння його прибутковості. Адже внаслідок того, що Китай викинув на світовий ринок свої резерви рису, його ціна знизилася і в Україні також.

— На врожайність рису не скаржимося – очікуємо до семидесяти центнерів з гектару. Але його плантації на зрошенні скоротили з минулорічної тисячі до 475 гектарів, висадивши на вільних площах пшеницю, сою та соняшник, — розповів Станіслав Чуклов — директор сільгосппідприємства, яке обробляє чималий клин біля села Збур’ївки Голопристанського району області. – Адже «китайська експансія» на ринку призвела до того, що оптові закупівельні ціни на рис впали до тринадцяти гривень за кілограм. Зараз вони знову піднялися до сімнадцяти гривень, однак цього недостатньо, аби власники плантації виправдали понесені витрати, і отримали прибуток, достатній для нормального розвитку своїх господарств.

Незважаючи на нижчий врожай через скорочення посівних площ, рису у торговельній мережі на Херсонщині було і буде вдосталь: нестача крупи власного виробництва компенсується достатніми обсягами імпорту. Інша річ – невідомо, скільки вона коштуватиме взимку чи навесні. Адже ціна залежить від багатьох факторів, і не тільки від обсягів зібраного рису, а також і від курсу національної валюти. Бо китайський, таїландський, індійський рис мусимо закуповувати за долари.

ІЦ УАК за матеріалами newday.kherson.ua

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування