28.09.2009 11:41

МВФ: Світова криза триватиме до середини 2010 року

версія для друку
28.09.2009 11:41

 
Пік глобальної економічної кризи вже минув, проте відновлення в глобальних масштабах почнеться тільки ближче до середини 2010 року, прогнозує директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан.

Таку думку він висловив під час телемосту з учасниками 6-го щорічного форуму Ялтинської європейської стратегії (YES - Yalta European Strategy), передає "Ехо Москви".

За його словами, ситуація у фінансовому секторі вже не викликає серйозних побоювань, а в деяких країнах вже відбувається оздоровлення економіки.

На думку голови МВФ, справитися з глобальною фінансовою кризою допомогло впровадження більшістю країн, в першу чергу Сполученими Штатами, антикризової фіскальної стратегії. "Це усунуло ризик величезної депресії. Ми говорили, що ми на краю прірви. Але ми уникнули прірви", - сказав він.

"Ми вже бачимо світло в кінці тунеля", - уточнив він. В той же час Стросс-Кан відзначив, що наслідки кризи ще відчуватимуться дуже довго і економічне зростання в світі продовжить сповільнюватися.

Також він підкреслив, що МВФ має намір продовжити проводити гнучку політику щодо України та інших країн, пострадавших від кризи, оскільки це вже приносить свої плоди, відзначивши при цьому, що велика частина зусиль повинна прийматися всередині країн. Як повідомлялося, в середині вересня ц.р. МВФ ухвалив рішення продати частину свого золотого запасу для надання позик країнам, що постраждали від кризи.

Відзначимо, що величезні вливання фонду в країни, що розвиваються, допомогли зупинити сильне падіння їх валют і врятувати їх економіки від дефолта. МВФ вже зібрав більше 400 млрд дол. для підтримки країн, де наслідки кризи "особливо серйозні". У якості ще одного антикризового заходу МВФ ухвалив рішення про емісію в об'ємі 250 млрд дол. у вигляді SDR (special drawing rights - спеціальні права запозичення). Ці засоби будуть розподілені серед 186 держав - членів МВФ згідно квотам країн у фонді.

Експерти вважають, що антикризові програми МВФ підуть на користь лише невеликим державам з маленькими золотовалютними запасами. Гроші фонду допоможуть їм справитися з кризою і уникнути дефолта, а також підтримати національні валюти.

У то й же час ряд економістів застерігає, що додаткові фінансові вливання в світову економіку приведуть до різкого зростання інфляційних ризиків. Особливо актуальна ця проблема для країн з невеликими резервами, оскільки різке збільшення їх золотовалютних запасів підсилить інфляційний тиск. Проте економісти МВФ запевняють, що поки інфляції можна не побоюватися, оскільки 250 млрд дол. у вигляді SDR складають всього лише 0,5% від світового ВВП.

За матеріалами РБК-Україна


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування