02.02.2012 (All day)

Міжнародний круглий стіл з проблемних питань "земельного" законопроекту

версія для друку
02.02.2012 (All day)

Сьогодні, 02 лютого 2012 року, у залі засідань комітетів Верховної Ради відбулося засідання Міжнародного круглого столу щодо проблематики законопроекту № 9001-Д «Про ринок земель».

Найбільш гострими проблемами цього законопроекту для товаровиробників є:

1. Обмеження землекористування (оренди) земель сільськогосподарського призначення.

Від цього страждатиме високопродуктивне конкурентоздатне рослинництво, яке здійснюється на великих площах із використанням сучасних технологій, цукрова галузь та індустріальне молочне виробництво, які передбачають концентрацію навколо цукрових заводів та молочних комплексів значних площ земель для створення власної якісної сировинної бази.

2. Неможливість для українських сільськогосподарських товаровиробників-юридичних осіб, що сьогодні виробляють левову частку сільгосппродукції, придбавати такі землі у власність, а, отже, і неможливість для них бути позичальниками коштів для цілей розвитку агровиробництва за договорами іпотеки земель сільськогосподарського призначення. За таких умов позичальниками коштів під заставу таких земель будуть сьогоднішні власники земельних паїв (3-4 га), але не для розвитку аграрного виробництва, а на побутове споживання.

3. Питання створення Державного земельного банку. Єдиного, для кого, за останньою версією законопроекту, надається можливість бути повноцінним заставодержателем за договорами іпотеки земель сільськогосподарського призначення.

Організатори Круглого столу: Міністерство аграрної політики та продовольства, Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних ресурсів, Українська аграрна конфедерація, Український союз промисловців і підприємців, Координаційна Рада з питань аграрної реформи.

У роботі круглого столу взяли участь керівники державних установ та організацій, громадських професійних об’єднань АПК, представники усіх міжнародних фінансових організацій в Україні, банків, керівники провідних агропромислових компаній, експерти та правознавці.

ІЦ УАК


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування