30.10.2013 16:55

Міжнародний фумігаційний форум “Агропест-2013”

версія для друку
30.10.2013 16:55

У м. Одеса 24-26 жовтня 2013 р. відбувся міжнародний фумігаційний форум “Агропест-2013” за участю вітчизняних та зарубіжних експертів, представників органів державної влади та бізнесу, а також профільних асоціацій.

Під час форуму обговорили злободенні питання вдосконалення існуючого законодавства щодо врегулювання дієвого контролю за обігом фумігантів, ліцензування відповідної діяльності та багато ін. проблем.

Робота Форуму проходила у форматі круглого столу, під час якого з питань державного регулювання діяльності по знезараженню об’єктів виступили Чайковський В.М. (Держветфітослужба), Голубятников М.І. (Державна санітарно-епідеміологічна служба України на водному транспорту), Калінін Є.В. (Голова правління Української асоціації фумігації і захисту рослин), Підберезняк Т.М. (Президент ВГО “Фумігаційна асоціація”).

Зокрема, Чайковський В.М. у своєму виступі наголосив на тому, що у дію вступили нові ліцензійні умови у сфері фумігації, а також внесені певні зміни до ряду нормативних документів щодо продажу фумігантів (а саме Закону України “Про пестициди та агрохімікати”, відповідно до якого продаж фумігантів дозволений лише тим організаціям, які мають ліцензію на цей вид діяльності).

У свою чергу, представник Державної санітарно-епідеміологічної служби України - Головний державний лікар на водному транспорті  Голубятников М.І. у своєму виступі наголосив на тому, що керівники фумігаційних компаній повинні більше уваги приділяти безпеці своїх працівників при виконанні ними фумігаційних робіт, забезпечуючи їх необхідним обладнанням та засобами індивідуального захисту. Особливої гостроти під час роботи Форуму набуло питання необхідності кваліфікованого навчання персоналу, який задіяний у роботі фумігаційної компанії. І оскільки актуальність цього питання не викликала сумнівів, то усі присутні підтримали рішення щодо створення умов та можливостей централізованого навчання спеціалізованих “фумзагонів” та організації цього процесу з боку державних органів.

Варто зазначити, що під час Форуму презентовано новітні технології ефективного проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації за допомогою аерозольних генераторів, нові препарати для знезараження підкарантинних матеріалів альтернативні бромистому метилу, ознайомлено з досвідом зберігання та фумігації зерна в Ізраїлі (фумігація фосфіном за допомогою новітньої технології speed-box), а також окреслені основні питання навчання безпечності фумігації у системі морського флоту та здійснення фумігації зернових вантажів у транзиті.

Аналітик аграрних ринків УАК

Анастасія Білич

 

 

 

 

 


 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування