31.07.2019 18:25

Круглий стіл «Добровільна сертифікація сільськогосподарської та харчової продукції – німецький досвід – можливості для України»

версія для друку
31.07.2019 18:25

Під час проведення круглого столу «Добровільна сертифікація сільськогосподарської та харчової продукції – німецький досвід – можливості для України» було піднято низку питань щодо існуючих проблем у системі стандартизації та сертифікації в Україні та перспектив їх вирішення із використанням німецького досвіду.

Модератор дискусії – генеральний директор УАК Павло Коваль –наголосив, що Україна потребує поступового впровадження системи  добровільної стандартизації. Директор ВАФ Марія Дідух підняла питання, що стосуються джерел фінансування для реалізації таких заходів. Німецькі експерти засвідчили, що їх система добровільної сертифікації сільськогосподарської продукції QS заснована на добровільній співпраці представників сільськогосподарського бізнесу і профільних експертів. Фінансування діяльності QS відбувається за рахунок внесків її учасників. Держава, в свою чергу, не є конкурентом або спонсором такої організації. Її повноваження регламентуються в рамках створення санкцій, котрі є базою для розробки системи стандартів для QS.

Сергій Іващенко, в.о. директора Української зернової асоціації, зазначив, що українцям необхідно створити на базі представників аграрного бізнесу організацію, котра встановлюватиме «правила гри» у сфері добровільної стандартизації і буде наділена повноваженнями з боку держави щодо регулювання такого сегменту діяльності.

Лариса Старікова, координатор аналітичного центру Аграрного союзу України, відзначила, що залучення німецького досвіду у розробці такої системи може надати чудові можливості українським товаровиробникам, а пропозиція щодо співпраці з QS є великим корком вперед для розвитку добровільної сертифікації та її визнання в українському аграрному бізнесі.

Модератор зустрічі – керівник проекту АПД Фолькер Зассе– підкреслив необхідність визначення, з чого саме починати створення системи добровільної стандартизації продукції сільського господарства. Експерти зустрічі дійшли згоди у тому, що першим кроком має стати проведення круглого столу за участі зацікавлених у цьому представників бізнесу та обговорення моделі подальшої співпраці. 

 

ІЦ УАК

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування