30.05.2019 12:35

Китай готовий переглянути фітосанітарні протоколи по зерну з України

версія для друку
30.05.2019 12:35

Посольство Китаю в Україні вітає ініціативу Української зернової асоціації (УЗА) щодо лібералізації експорту ячменю з України до КНР.

Про це йшлося під час зустрічі компаній-членів УЗА та представників Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

«У зв'язку з відсутністю виявлення Tilletia Controversa на території України, УЗА запропонувала переглянути діючий фітосанітарний протокол між країнами та скасувати вимогу щодо здійснення обстеження вільних ділянок від шкідників (власне через Tilletia Controversa і було впроваджено встановлення вільних ділянок від шкідників)», — йдеться  у повідомленні.

Таким чином, обстеження виявлення шкідників чи захворювань, якщо такі будуть, здійснюватиметься, власне зерна, а не полів, що спростить процедуру експорту ячменю до КНР.

«Представники посольства КНР вітають таку ініціативу та готові сприяти перегляду фітосанітарного протоколу, якщо українська сторона звернеться до китайської сторони з відповідною ініціативою», — йдеться у повідомленні.

Крім того, представники Посольства КНР в Україні вважають, що необхідно розширити перелік культур, що дозволяється експортувати до КНР, зокрема включити до переліку пшеницю, льон, горох, квасолю тощо.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal 


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування