15.09.2014 10:24

Кабмін ліквідував ДІСГ і Ко.

версія для друку
15.09.2014 10:24

Набула чинності постанова Уряду «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (від 10 вересня 2014 р. № 442), що покликана скоротити витрати на утримання чиновницького апарату, зменшити корупційний чинник і тиск на бізнес, підвищити ефективність системи державного контролю.

«Ми заклали логічну цільову модель системи центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), що здійснюють контрольно-наглядові повноваження, у відповідності до кращих європейських практик. Над цими пропозиціями працювали, окрім українських провідних експертів, представники Єврокомісії, Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Американської торгової палати та інших міжнародних організацій. Україна поступово перейде до світової практики, коли завдання інспектора – не накладення штрафу, а роз’яснення законодавства для мінімізації ризиків для життя та здоров’я людей», – прокоментував урядове рішення Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Володимир Гройсман презентував проведення першого етапу реформи центральних контролюючих органів – скорочення та оптимізацію. Так з 56 центральних органів влади, що мають контрольні повноваження, залишаться 26 (скорочення – 51%), з 1032 контрольних функцій, які належать різним ЦОВВ, залишиться 680 (скорочення 34%), скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ – з 2544 до 1440 ( 56%).

За словами Володимира Гройсмана, наступним кроком оптимізації контрольно-наглядових повноважень має стати підготовка положень про відповідні контрольно-наглядові органи.

«Ми створимо секторні групи спільно з нашими міжнародними партнерами для опрацювання підготовки положень. Наше завдання – уникнути дублюючих і надлишкових функцій. Також групи розроблятимуть комплекс заходів для забезпечення ефективної роботи контролюючих органів відповідно до нової моделі, підвищення їх відповідальності», -- зазначив Віце-прем`єр-міністр.

Відповідно до даної Постанови Кабмін ліквідував також Держсільгоспінспекцію. Функції Держсільгоспінспекції щодо здійснення реєстрації та обліку машин будуть передані Міністерству внутрішніх справ, функції щодо здійснення державного нагляду (контролю) у частині експлуатації та технічного стану машин - на Державну службу з безпеки на транспорті, функції щодо здійснення сертифікації насіння і садивного матеріалу - на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Функції щодо здійснення державного нагляду (контролю) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості грунтів передадуть Державної екологічної інспекції.

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів буде створена шляхом перетворення Державної ветеринарної та фітосанітарної служби та приєднання Державної інспекції з питань захисту прав споживачів та Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Підготовка відповідних положень має бути завершено протягом двох місяців з моменту виходу постанови.

ІЦ УАК за матеріалами Урядового порталу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування